Dzień Matki to dzień obchodzony jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Dzień Matki na całym świecie obchodzony jest w różnych dniach i miesiącach.

W Polsce Dzień Matki obchodzony jest 26 maja. Po raz pierwszy Dzień Matki w terenach kraju obchodzono w 1914 roku w Krakowie. Następnie zwyczaj rozprzestrzenił się na pozostałe obszary Polski.

MAMY taki dzień

Mama – słowo, które kojarzy się z miłością, dobrem, spokojem, troskliwością. To Mama tymi uczuciami obdarza nas bezwarunkowo i bezgranicznie. Zbliżający się Dzień Matki to wspaniała okazja, aby zatroszczyć się o zdrowie ich. Ten dzień, to również doskonała okazja aby przypomnieć wszystkim Kobietom: Mamom, Siostrom, Babciom, że jest wiele powodów, by cieszyć się długim życiem w zdrowiu!

Do kwiatów, laurek, prezentów i serdecznych uścisków dołączamy zaproszenie na wydarzenie ,,MAMY taki dzień”. Spotkamy się 26 maja 2024r. w Centrum Edukacyjnym im. Św. Jana Pawła II w Gliwicach, o godzi. 11:00 i świętujemy, a najlepsze świętowanie Dnia Matki to zadbać o siebie, troszcząc się o swoje zdrowie i bliskich nam kobiet, bo piękna mama to kobieta zdrowa i świadoma.

Drogie Mamy zapraszamy na wydarzenie organizowane wspólnie ze sklepem ,,Na Chemii oraz innymi organizacjami pozarządowymi działającymi na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami, takim jak:

  • Stowarzyszenie „Podajmy-Sobie-Ręce”;
  • Instytutu Psychodietetyki i Promocji Zdrowia;
  • Fundacja „Nieodkładalni”;
  • Fundacja „Różyczka”;
  • Stowarzyszenie „Cała naprzód”.

Szczegółowy Program wydarzenia, znajduje się TUTAJ

PATRONATY

Honorowy patronat nad wydarzeniem:

Patronat Prezydenta Miasta Gliwice: