Zostań naszym Wolontariuszem!

Wolontariat to esencja pomagania. Owszem w szeroko rozumianej działalności przeciwnowotworowej pieniądze są ważne, ponieważ ułatwiają i warunkują wiele kwestii. Jednak równie istotna dla efektów leczenia i poprawiania dobrostanu pacjentów jest codzienna praca wykonywana na ich rzecz. Choć wolontariat w swojej istocie zakłada brak wynagrodzenia, nie jest całkowicie darmowy. Angażując się w ten sposób, otrzymujesz wdzięczność osób objętych opieką oddziału Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach. To daje Ci satysfakcję i radość.

Poza tym wolontariat pozwala też na rozwijanie kompetencji społecznych, które przydadzą Ci nie tylko w życiu zawodowym. Chodzi m.in. o empatię, systematyczność, jasne komunikowanie się, kooperację, zarządzanie czasem. W pewnym sensie pomagając innym, inwestujesz w siebie.

Chcesz się realizować, robiąc coś pożytecznego dla innych? W Górnośląskiej Fundacji Onkologicznej będziesz mieć ku temu wiele okazji. Skontaktuj się z naszą koordynatorką, a dowiesz się, jak możesz pomagać na co dzień.

Będąc Wolontariuszem:

Dodajesz dobro!

Dodajesz od siebie coś, co niesie radość innym. Pomagasz, bo chcesz.  Bezinteresownie. Zwracasz uwagę na innych i ich potrzeby, nie na to co sam w danym momencie chciałbyśzrobić. Dajesz siebie.

Odkrywasz talenty!

Podejmując działania Wolontariusza wykonujesz coś być może po raz pierwszy. Odkrywasz nowe przestrzenie swoich możliwości i umiejętności. Pomagając rozwijasz się i czujesz satysfakcję.

Jesteś w zespole!

Jako Wolontariusz działasz w teamie, pośród innych pomagających. Współdziałanie wymaga komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania problemów, zarządzania swoim czasem i zadaniami.

Poczujesz satysfakcję!

Będąc wsparciem dla innych, zobaczysz prawdziwą i nieskrywaną radość tych, którym niesiesz pomoc. Takie sytuacje dają radość życia. Poczujesz wówczas satysfakcję i sens działania.

Chcesz zostać Wolontariuszem?

Wypełnij formularz, przyjdź na spotkanie, zapoznaj się z regulaminem i pracuj z GFO na rzecz Gliwickiego Oddziału Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Jeśli masz pytania lub wątpliwości, napisz do nas: wolontariat@fundacjaonkologiczna.pl
lub skontaktuj się telefonicznie na numer +48 881 288 102 z koordynatorką Kasią.