Warsztaty

Warsztaty

Zapisy na wszystkie formy wsparcia pod numerem tel.: 32 278 93 53, tel.: +48 881 388 103. Możesz również skorzystać z Formularza zgłoszeniowego

Górnośląska Fundacja Onkologiczna realizuje następujące warsztaty i projekty:

Warsztaty psychologiczne wspierające proces powrotu do zdrowia

Zapraszamy na warsztaty wspierające powrót do zdrowia, oparte na terapii Dr Carla Simontona, o dowiedzionej skuteczności. Udział w warsztatach pozwala na poprawę funkcjonowania emocjonalnego, poprawę jakości życia, a także osiąganie lepszych wyników terapii przeciwnowotworowej.

Podczas warsztatu dowiesz się m.in.:

  • jak powstają myśli i emocje, jak wpływać na przekonania i postawy, jak zdrowo myśleć i wspierać swój układ odpornościowy, – jak radzić sobie ze stresem oraz trudnymi emocjami (poczucie winy, lęk, uraza, złość, zamartwianie się),
  • jak wprowadzać zdrowe nawyki do stylu życia, na czym polega mądre wsparcie osoby chorej
  • nauczysz się lub rozwiniesz 10 umiejętności zdrowienia: świadome oddychanie, wizualizacja, wdzięczność, czynności witalne, praca z wyobraźnią – wyobrażaj sobie pożądany wynik, praca z przekonaniami, emocjonalny GPS, nieuwarunkowany śmiech, odpoczynek bez osądu,

Nasze emocje znacząco wpływają na zdrowie i proces zdrowienia (również z choroby nowotworowej).  Nasze przekonania i postawy wpływają na nasze emocje, a przez to też na nasze zdrowie. Możemy w istotny sposób wpływać na nasze przekonania i postawy. Na warsztacie nauczysz się jak wpływać na przekonania i postawy przy użyciu różnych metod.

Harmonia jest kluczowa dla zdrowia. Jest tworzona przez równowagę pomiędzy fizycznym, mentalnym i duchowym aspektem istnienia. To przenosi się na relacje człowieka z samym sobą, z rodziną, z przyjaciółmi, ze społecznością, z planetą i ze wszechświatem.

Mamy wrodzone (genetyczne, instynktowne) tendencje i możliwości, które pomagają nam zmierzać w stronę wewnętrznej harmonii i zdrowia (fizycznego, mentalnego, duchowego i społecznego). Te wrodzone zdolności mogą być dalej rozwijane i mogą w znaczący sposób wzbogacać nasze życie poprzez przedstawione w tym programie techniki i metody. To prowadzi do większej harmonii  i poprawy jakości życia, która znacząco wpływa na stan zdrowia. Te umiejętności i wgląd w siebie zmieniają również nasze podejście do śmierci poprzez osłabienie lęku i bólu oraz wyzwolenie większej energii do zdrowienia i życia pełnią – tu i teraz

Kto może być uczestnikiem warsztatów: osoby chore onkologicznie oraz osoby wspierające.

Tryb warsztatów: zajęcia stacjonarne oraz on-line na platformie do komunikacji.

Warsztaty prowadzone są przez psychologa, trenera terapii simontonowskiej.

Pomoc psychologiczna

Forma wsparcia, która pomoże pacjentom nauczyć się, jak można wykorzystać swój własny umysł do lepszego wspierania procesu zdrowienia, jak sobie lepiej radzić ze stresem, jak lepiej ogarniać nadmiar niechcianych emocji. Porady w czasie których możliwe jest ćwiczenie nowych umiejętności sprzyjających lepszemu funkcjonowaniu w sytuacji choroby i jej leczenia.

Joga

Zajęcia powstają z myślą o osobach zainteresowanych tematem ćwiczeń psychofizycznych w chorobie onkologicznej, stanowią sekwencję delikatnych ćwiczeń oddechowych, relaksacyjnych, odprężających. Uczestnicy praktykują ćwiczenia regenerujące i rozluźniające mięśnie w połączeniu ruchu z oddechem. Ćwiczenia wpływają korzystnie i pomocnie w sytuacjach radzenia sobie z silnymi emocjami, podczas odzyskiwania poczucia sensu i własnej wartości.

Zajęcia odbywają się w każdy piątek w godz. 18:00 oraz 19:00.

Porady dietetyczne

Konsultacje dotyczące właściwego sposobu odżywiania w trakcie leczenia onkologicznego. Porady dotyczące zdrowej diety na co dzień, zmiany stylu życia. Z pomocy mogą skorzystać pacjenci w trakcie chemioterapii, radioterapii, oraz Ci, którzy wymagają specjalnej diety. Właściwy sposób żywienia w trakcie leczenia onkologicznego jest integralnym elementem terapii.

Nordic Walking

Warsztaty sezonowe wiosna/lato – forma rekreacji polegająca na spacerze ze specjalnymi kijami, potocznie jest to bardziej rozbudowane chodzenie, gdzie do odpychania są używane także ręce. Przeznaczone dla każdego, bez względu na wiek i poziom sprawności fizycznej a nawet do rehabilitacji niektórych schorzeń. Ogólnodostępna aktywność prozdrowotna, angażująca do 90% mięśni całego ciała. Jeśli chcesz wyruszyć z nami w marsz, wystarczą tylko chęci, dysponujemy sprzętem!

Zapisy na wszystkie formy wsparcia pod numerem tel.: 32 278 93 53, tel.: +48 881 388 103
Możesz również skorzystać z Formularza zgłoszeniowego