Onko na świat
Onko na świat

Onko na świat – cykl webinarów

Onko na Świat

Górnośląska Fundacja Onkologiczna we współpracy z Narodowym Instytutem Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie w Gliwicach rozpoczyna cykl webinariów ,,Onko na Świat – spotkanie z ekspertem”.

Celem całego przedsięwzięcia o nazwie „Onko na świat” jest edukacja i rozpowszechnianie informacji o aktualnie dostępnych metodach diagnostyki, profilaktyki i leczenia onkologicznego w Polsce i na świecie. W każdym miesiącu, począwszy od stycznia, planujemy publikować krótki wykład eksperta – lekarza specjalisty z Narodowego Instytutu Onkologii, poświęcony konkretnemu nowotworowi zgodnie z kalendarzem miesięcy świadomości nowotworów.

Adresatem webinariów będą pacjenci Instytutu, ich rodziny oraz wszyscy zainteresowani z terenu województwa śląskiego. Podczas trwania każdego z webinariów Słuchacze będą mieli również możliwość zadawania pytań ekspertom.

Onko na Świat

„Co Ty…wiesz o chorowaniu?”

W ramach rozpoczętego w tym roku projektu ,,Onko na świat – spotkanie z ekspertem”, realizowanego wspólnie przez Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach oraz Górnośląską Fundację Onkologiczną, pod patronatem medialnym Radia Katowice, zapraszamy na kolejne, dwunaste i zarazem ostatnie w tym roku spotkanie z tego cyklu, pod intrygującym tytułem: „Co Ty…wiesz o chorowaniu?”.

Spotkanie tym razem poprowadzą:

  • dr n. med. Elżbieta Wojarska-Tręda, zastępca kierownika Zakładu Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Instytucie, Prezes Zarządu Górnośląskiej Fundacji Onkologicznej (GFO);
  • dr n. med. Magdalena Stankiewicz, zastępca kierownika Zakładu Brachyterapii i V-ce Prezes Zarządu Górnośląskiej Fundacji Onkologicznej (GFO)

To było szczególne wydanie webinaru. Dotychczas bowiem w tym cyklu spotkań gościliśmy lekarzy. Tym razem mowa będzie o chorobach nowotworowych z punktu widzenia osób będących w trakcie leczenia lub tych, którzy terapię już zakończyli i szczęśliwie powrócili do zdrowia. Spotkanie było okazją do zdobycia rzetelnych informacji oraz wsparcia w procesie leczenia i radzenia sobie z chorobą nowotworową.

Zachęcamy do obejrzenia pełnej relacji z tego wykładu: LINK

Onko na Świat

„Nowoczesna diagnostyka raka prostaty”

W ramach projektu ,,Onko na świat – spotkanie z ekspertem”, realizowanego wspólnie przez Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach oraz Górnośląską Fundację Onkologiczna, pod patronatem medialnym Radia Katowice, zapowiadamy kolejne spotkanie z tego cyklu. Tym razem poprowadziła je dr n. med. Justyna Rembak-Szynkiewicz – zastępca kierownika Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach. z Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi w naszym Instytucie w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach.

Zachęcamy do obejrzenia pełnej relacji z tego wykładu: LINK

Onko na Świat

„Różowy październik”

W ramach projektu ,,Onko na świat – spotkanie z ekspertem”, realizowanego wspólnie przez Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach oraz Górnośląską Fundację Onkologiczna, pod patronatem medialnym Radia Katowice, zapowiadamy kolejne spotkanie z tego cyklu. Tym razem poprowadził je dr hab. n. med. Marcin Kubeczko z Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi w naszym Instytucie w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach.

Temat webinaru będącego dziesiątką edycją cyklu „Onko na świat – spotkanie z ekspertem” pt. „Różowy październik – wybrane aspekty dotyczące raka piersi ze szczególnym uwzględnieniem skryningu”.

Zachęcamy do obejrzenia pełnej relacji z tego wykładu: LINK

Onko na Świat

„Nowotwory głowy i szyi”

W ramach projektu ,,Onko na świat – spotkanie z ekspertem”, realizowanego wspólnie przez Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach oraz Górnośląską Fundację Onkologiczna, pod patronatem medialnym Radia Katowice, zapowiadamy kolejne spotkanie z tego cyklu. Tym razem poprowadził je dr hab. n. med. Tomasz Rutkowski – zastępca dyrektora ds. naukowych, kierownik Centrum Wsparcia Badań Klinicznych w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach.

Temat webinaru będącego dziewiątą edycją cyklu „Onko na świat – spotkanie z ekspertem” związany był z Europejskim Tygodniem Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi i odbył się w ramach kampanii Make Sense Campaign.

Zachęcamy do obejrzenia pełnej relacji z tego wykładu: LINK

Onko na Świat

„Rak Płuc”

W ramach projektu ,,Onko na świat – spotkanie z ekspertem”, realizowanego wspólnie przez Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach oraz Górnośląską Fundację Onkologiczna, pod patronatem medialnym Radia Katowice, zapowiadamy kolejne spotkanie z tego cyklu. Tym razem poprowadziła je dr n. med. Katarzyna Behrendt, z II Kliniki Radioterapii i Chemioterapii w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach.

Rak płuc – jaka jest epidemiologia tej choroby, co – oprócz oczywistego, choć niestety bagatelizowanego czynnika ryzyka zachorowań, czyli biernego i czynnego palenia wyrobów tytoniowych, powoduje rozwój raka płuca? Jak się on objawia, w jakich postaciach występuje, wreszcie jak przebiegać może diagnostyka i leczenie?

Zachęcamy do obejrzenia pełnej relacji z tego wykładu: LINK

Onko na Świat

„Przygotowanie pacjenta do leczenie, czyli PREHABILITACJA”

W ramach projektu ,,Onko na świat – spotkanie z ekspertem”, realizowanego wspólnie przez Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach oraz Górnośląską Fundację Onkologiczna, pod patronatem medialnym Radia Katowice, zapowiadamy kolejne spotkanie z tego cyklu. Tym razem poprowadził je lek. med. Tomasz Pałka, chirurg onkolog, z III Oddziału Chirurgii Onkologicznej w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach oraz z Poradni Żywieniowej w Przychodni Przyklinicznej w Instytucie Onkologii w Gliwicach. Tematem webinaru: „PREHABILITACJA – najkrócej mówiąc – kompleksowe przygotowanie pacjentów do leczenia”.

Zachęcamy do obejrzenia pełnej relacji z tego wykładu: LINK

Onko na Świat

„Czerwiec miesiącem świadomości raka skóry”

W ramach projektu ,,Onko na świat – spotkanie z ekspertem”, realizowanego wspólnie przez Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach oraz Górnośląską Fundację Onkologiczna, pod patronatem medialnym Radia Katowice, zapowiadamy kolejne spotkanie z tego cyklu. Tym razem poprowadził je dr n. med. Maria Turska d’Amico z II-go Oddziału Chirurgii Onkologicznej w naszym Instytucie. Tematem tego spotkanie były nowotwory skóry. Jakie są rodzaje i jakie są sposoby ich leczenia.

Zachęcamy do obejrzenia pełnej relacji z tego wykładu: LINK

Onko na Świat

„Maj miesiącem świadomości raka pęcherza moczowego”

W ramach projektu ,,Onko na świat – spotkanie z ekspertem”, realizowanego wspólnie przez Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach oraz Górnośląską Fundację Onkologiczna, pod patronatem medialnym Radia Katowice, zapowiadamy kolejne spotkanie z tego cyklu. Tym razem poprowadził je dr hab. n. med. Wojciech Majewski z Zakładu Radioterapii w naszym Instytucie, Tematem tego spotkanie był rak pęcherza moczowego.

Zachęcamy do obejrzenia pełnej relacji z tego wykładu: LINK

Onko na Świat

„Rak przełyku – co każdy wiedzieć powinien?”

W ramach rozpoczętego w tym roku projektu ,,Onko na świat – spotkanie z ekspertem”, realizowanego wspólnie przez Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach oraz Górnośląską Fundację Onkologiczna, pod patronatem medialnym Radia Katowice, zapowiadamy kolejne, czwarte już spotkanie z tego cyklu. Tym razem Państwa i naszym gościem była dr n. med. Katarzyna Galwas z II Kliniki Radioterapii i Chemioterapii kierowanej przez prof. dr. hab. n. med. Rafała Suwińskiego.

Zachęcamy do obejrzenia pełnej relacji z tego wykładu: LINK

Onko na Świat

„Rak jelita grubego – profilaktyka i leczenie”

W ramach rozpoczętego w tym roku projektu ,,Onko na świat – spotkanie z ekspertem”, tym razem naszym i Państwa gościem (ekspertem) był dr hab. n. med. Marcin Zeman – kierownik III-go Oddziału Chirurgii Onkologicznej w Instytucie Onkologii. Tematem webinarium był „Rak jelita grubego – profilaktyka i leczenie”.

Zachęcamy do obejrzenia pełnej relacji z tego wykładu: LINK

Onko na Świat

„Czy da się wyleczyć raka?”

W ramach rozpoczętego w tym roku projektu ,,Onko na świat – spotkanie z ekspertem”, tym razem naszym i Państwa gościem (ekspertem) był dr hab. n. med. Michał Jarząb – onkolog, specjalista onkologii klinicznej, który od 2020 roku kieruje Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach.

Zachęcamy do obejrzenia pełnej relacji z tego wykładu: LINK

Onko na Świat

„Profilaktyka raka szyjki macicy”

Pierwsze webinarium odbyło się 22 stycznia i naszym ekspertem była dr n. med. Magdalena Stankiewicz – specjalista onkolog radioterapeuta. Rozmowa dotyczyła profilaktyki nowotworów szyjki macicy ponieważ styczeń jest miesiącem świadomości raka szyjki macicy.

Zachęcamy do obejrzenia pełnej relacji z tego wykładu: LINK