Akcja – „Badania zamiast kwiatka”

To symboliczna akacja, mająca na celu zwrócić szczególną uwagę na szeroki wachlarz badań profilaktycznych. „Badaj się zanim będzie za późno!!„. Czy kwiaty są złe? Nie, ale zbadanie się zanim będzie za późno, jest lepsze…!

Badania zamiast kwiatka

Dzień Kobiet, Dzień Matki, święta czy urodziny, to świetna okazja, aby obdarować kwiatami, komplementami lub innymi prezentami bliskie nam kobiety: mamę, babcię, siostrę, koleżankę z pracy, pracownicę. Wśród wielu składanych życzeń zdrowie wymieniamy zazwyczaj na pierwszym miejscu – podkreśla to jego wyjątkowe znaczenie w naszym życiu. Ważne uroczystości to dobry moment, aby zastanowić się, czy najbliższe nam osoby rzeczywiście odpowiednio o nie dbają. Czy wykonują niezbędne badania i regularnie zasięgają konsultacji u lekarzy specjalistów?

Mówi się, że współczesna kobieta pracuje na dwóch etatach – obowiązki zawodowe przeplatane są domowymi, a to skutecznie minimalizuje ilość wolnego czasu, przeznaczonego wyłącznie „dla siebie”.

Zapytajmy bliskie nam kobiety:
Czy wiesz, że tylko 59 proc. kobiet bada się regularnie? Czy jesteś w tej grupie? Kluczem jest styl życia i profilaktyka – zadbaj o siebie, nie tylko od święta.

Wśród badań, które każda kobieta powinna wykonywać przynajmniej raz w roku znajdują się: morfologia, stężenie glukozy we krwi, badanie ogólne moczu, pomiar ciśnienia tętniczego, stężenie hormonów tarczycy, cytologia, USG piersi, mammografia oraz konsultacje okulistyczne, ginekologiczne i dermatologiczne połączone z oceną dermatoskopową zmian skórnych.

W jaki sposób zachęcić kobiety do regularnych badań profilaktycznych?
Wychodząc naprzeciw zapracowanym bliskim nam paniom ofiarujmy im bony podarunkowe

Badanie zamiast kwiatka”.
Podarujmy takie bony naszym koleżankom z pracy lub pracownicom w ramach benefitów pracowniczych. Pokażmy im, że są dla nas ważne i dlatego dbamy o ich zdrowie.

Pamiętaj, że dobro się dodaje!