Górnośląska Fundacja Onkologiczna we współpracy z Narodowym Instytutem Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie w Gliwicach rozpoczyna cykl webinariów ,,Onko na Świat – spotkanie z ekspertem”.

Onko na Świat

Pierwsze webinarium odbyło się 22 stycznia i naszym ekspertem była dr n. med. Magdalena Stankiewicz – specjalista onkolog radioterapeuta. Rozmowa będzie dotyczyć profilaktyki nowotworów szyjki macicy ponieważ styczeń jest miesiącem świadomości raka szyjki macicy.

Celem przedsięwzięcia jest edukacja i rozpowszechnianie informacji o aktualnie dostępnych metodach diagnostyki, profilaktyki i leczenia onkologicznego w Polsce i na świecie. W każdym miesiącu, począwszy od stycznia, planujemy krótki wykład eksperta – lekarza specjalisty z Narodowego Instytutu Onkologii, poświęcony konkretnemu nowotworowi zgodnie z kalendarzem miesięcy świadomości nowotworów.

Adresatem webinariów będą pacjenci Instytutu, ich rodziny oraz wszyscy zainteresowani z terenu województwa śląskiego. W wydarzeniu będzie można wziąć udział poprzez link  udostępniony na FB Narodowego Instytutu Onkologii. Słuchacze będą mieli również możliwość zadawania pytań ekspertom.